uks trójka mikołów
Badminton - rocznik 2003-2005 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
wtorek, 04 grudnia 2018 10:23

29 października na hali MOSiR Łaziska Górne odbyły się powiatowe zawody z badmintona.

Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów "Trójki". Na zawodach stawiły się dwie ekipy.

Żeńska reprezentacja w składzie: Natalia Krzystolik i Anna Hanke.

 

Męska reprezentacja w składzie: Marcel Weiner i Jakub Pijar.

 

Rywalizacja przebiegała bardzo ciekawie. Nasze dziewczyny spisały się na medal. Był on okupiony bardzo ciężką i długą, sportową walką. Rywalizacja trwała od 10 do prawie 15.00. Podczas meczu finałowego zarówno nasze reprezentantki jak i ich przeciwniczki były wyczerpane. Ostatecznie zajęliśmy wysoką II lokatę.

U chłopców walka wyglądała nieco inaczej. Choć dawali z siebie naprawdę dużo, zabrakło trochę szczęścia. Ostatecznie zajęli wysoką V lokatę.

Opiekunem reprezentacji dziewcząt jest Katarzyna Syryjczyk - Słomska, chłopców - Piotr Wajda.

Więcej wyników na stronie organizatora: http://mosir.laziska.pl/2018/11/wyniki-zawodow-badmintona-szkol-podstawowych-rocznik-2003-2005/

 
Piłka nożna chłopców reprezentacji klas VII-VIII - nie tak jak sobie wymarzyliśmy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
wtorek, 30 października 2018 10:06

Dnia 26.10.2018 r. na pobliskim boisku przy Szkole Podstawowej nr 10 odbyły się miejskie zawody z piłki nożnej chłopców. Nie mogło tam zabraknąć naszej reprezentacji. Uczniowie klas VIII niestety w tym roku szkolnym muszą rywalizować także z uczniami klas III gimnazjum. Dlatego też, zawody nie idą nam tak, jak tego byśmy sobie życzyli.

reprezentanci: Bartek Halski, Kacper Michałowski, Antoni Surowy, Jakub Pijar, Kacper Małysz, Hugo Skupnik, Patryk Zasucha, Krzysztof Łakomski, Kamil Radomski, Dominik Kwiatkowski.


Na zawodach rywalizowało 6 drużyn z Mikołowa. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, gdzie graliśmy systemem "każdy z każdym". Po rozegranych spotkaniach jedna drużyna odpadała z dalszej rywalizacji. Pierwszy mecz rozegraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 12 z Mikołów - Bujaków. Po zaciętej walce i niestety wielu błędach własnych zremisowaliśmy 2:2. W kolejnym meczu zmierzyli się SP12 i uczniowie z Borowej Wsi. Tym razem to "Borowa" wygrała 4:3. Ostatni mecz grupowy, wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Liczył się remis lub wygrana. Nic innego nie wchodziło w grę. Niestety, po mocnej walce, pełnej emocji, przegraliśmy 1:3. Tym razem, w tym sporcie nie udało się. Nie wyszliśmy z grupy i ostatecznie zajęliśmy w turnieju miejsce 5-6.

Mamy nadzieję, że podczas zbliżających się zawodów z unihokeja będziemy mogli powalczyć i być może osiągnąć zadowalający wynik.

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 10:17
 
Szkolny turniej z badmintona - eliminacje do zawodów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
środa, 24 października 2018 18:04

W dniu 24.10.2018 r. w naszej szkole podczas zajęć SKS odbyły się eliminacje do turnieju badmintona. Wzięło w nich aż 10 śmiałków (w tym jeden z 7 klasy). Chłopcy rywalizowali ze sobą w dwóch grupach (tam system "każdy z każdym") po to, żeby później zagrać finał i półfinał.

Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:

I m. - Jakub Pijar

II m. - Antoni Surowy

III m. - Hugo Skupnik

IV m. - Kacper Michałowski

Ponadto w zawodach uczestniczyli: Dominik Kozioł, Marcel Marcinek, Klaudiusz Ryszka, Kamil Radomski, Bartosz Halski, Michał Kołodziej.

Gratulujemy zwycięzcom :-)

Poprawiony: środa, 24 października 2018 18:13
 
Wygrana chłopców w piłce nożnej !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
niedziela, 21 października 2018 15:48

19.10.2018

W piątek odbyły się miejskie zawody z piłki nożnej. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszej reprezentacji klas IV - VI. Chłopcy od samego rana byli zwarci i gotowi do "walki".

Pierwszy mecz graliśmy ze Szkołą Podstawową nr 5. Nie ukrywamy, że nie pierwsze spotkanie jest zawsze ciężkie, tym bardziej z reprezentacją szkoły w której jest wielu świetnych graczy. Ostatecznie zakończyliśmy rywalizację z wynikiem 2:0.

Drugie spotkanie wyglądało na spokojniejsze. W nim rywalizowaliśmy ze Szkołą Podstawową nr 4 z Mikołów Kamionka. Wynik - bardzo zadowalający 4:0. Tym samym zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie :)

Po wyjściu z grupy zagraliśmy spotkanie ze szkołą z Borowej Wsi. Kolejny świetny rezultat !!! Wygrywamy mecz nie tracąc bramki i walczymy w finale !!!

Okazało się, że finał będzie rozegrany między naszą drużyną a zawodnikami z Kamionki. Po raz drugi tego dnia mieliśmy stanąć w szranki. Zazwyczaj bardzo ciężko gra się z rywalem z którym wcześniej wygrało się z dużą przewagą. Tutaj trenerka - Aleksandra Wajda musiała wziąć chłopców na bok i wytłumaczyć im, że to będzie zupełnie inny mecz niż na samym początku rozgrywek. Rzeczywiście tak było. Nasza drużyna prowadziła 2:0 jednak rywalom udało się pokonać dotychczas niepokonanego bramkarza - Olafa Sandak. Wynik meczu, szczęśliwie dla nas zakończył się wynikiem 2:1. Wcześniej wspomniany bramkarza został najlepszym zawodnikiem turnieju !!! Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę - dawali z siebie wszystko i efektem tego jest właśnie WYGRANA !!!Trójka górą !!! Serdecznie gratulujemy zawodnikom w osiągnięciu wspaniałego wyniku !!! Powodzenia podczas powiatowej rywalizacji !!!

Skład reprezentacji: Olaf Sandak, Szymon Jarek, Denis Śleziona, Jakub Draczka, Cyprian Biłka, Ksawery, Jakub Kolarczyk, Grzegorz Pleśniak, Marcel Loska, Oliwier Bojdoł, Bartosz Kasprzyszyn.

Opiekun reprezentacji: Aleksandra Wajda

Poprawiony: niedziela, 21 października 2018 16:27
 
Rejonowe sztafetowe biegi przełajowe NA MEDAL !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
czwartek, 18 października 2018 18:43

Mamy awans dziewcząt do finału wojewódzkiego reprezentacji klas IV - VI !!!

Zawody rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych - 16 październik 2018 r.Z dużą przewagą i rezerwą dziewczęta przebiegły na metę biegu. Wszystkie dziewczyny na co dzień trenują w naszym klubie UKS Trójka Mikołów. Trzymamy kciuki za kolejny start! Gratulacje !!!
Jak to ,,ktoś" skomentował wygraną-
,,Trenują jak nawiedzone". Życzymy , żeby jak ,, nawiedzone" zdobywały medale na szczeblu zawodów wojewódzkich :)Skład reprezentacji: M. Słomska, Ł. Myszor, K. Rzeszutek, D. Jurka, G. Kaczmarek, K. Ziołowicz, P. Kapler ( rez). Opiekun: Marta SyryjczykChłopcy po zaciętej walce, zajęli II miejsce (reprezentacja klas IV - VI). Ale ich start, także należy zaliczyć do bardzo udanych. Tak niewiele zabrakło do złota...niestety drugie miejsce nie daje awansu do zawodów wojewódzkich. Gratulacje Panowie- daliście z siebie wszystko!Skład reprezentacji : M. Kalisz, Sz. Jarek, T. Grobelny, D. Śleziona, E. Kempka, R. Kowalski, B. Kasprzyszyn ( rez), C.Biłka ( rez). Opiekun: Aleksandra Wajda

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt klas VII-VIII. Dziewczyny bardzo dobrze rozpoczęły swój wyścig - prowadząc prawie cały bieg. Niestety,, troszkę zabrakło" w końcówce. Ale walczyły dzielnie. Reprezentacja biegała ze starszymi od siebie a pomimo to zajęła III m-ce w rejonie! Brawo !! Ogromny sukces :)Powyższe zdjęcie autorstwa: www.mosir.laziska.pl
Skład drużyny: H. Dec, A. Hanke, M.Krzyzowska, A.Dec, K. Kondrot, K. Daszyńska, Opiekun: Katarzyna Syryjczyk - Słomska.

Dokładne wyniki poszczególncyh szkół dostępne są na stronie www.mosir.laziska.pl

Poprawiony: środa, 24 października 2018 18:14
 
Piłka nożna dziewcząt zawody miejskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Syryjczyk   
czwartek, 18 października 2018 11:36

W dniu dzisiejszym reprezentacja dziewcząt wzięła udział w turnieju piłki nożnej rocznika 2006 i młodsi. Nasze zawodniczki zajęły 3 miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęły reprezentantki SP 5, które awansowały już na zawody powiatowe, miejsce drugie wywalczyły dziewczęta z SP 10, które o grę na szczeblu powiatu będą jeszcze mogły powalczyć w barażach. Wszystkie spotkania były bardzo wyrównane. Dziewczęta grały bardzo dobrze i jak to zwykle bywa wykorzystane błędy drużyny przeciwnej dawały zwycięstwo. Teraz kibicujemy rywalkom w kolejnym starciu z najlepszymi drużynami z Łazisk i Orzesza. A my? cóż ... mimo, że trochę smutne, bo aspiracje były na wyższe miejsce, wracamy zadowolone, mamy świetną drużynę. Kolejny turniej - piłka koszykowa, pora zacząć przygotowania!

 

Na zdjęciu: Basia, Weronika, Gabrysia, Roksana, Oliwia, Julia, Ola, Marlena, Karolina, Oliwia, Kornelia i Maja. Opiekunem drużyny i fotografem pani Marta Syryjczyk.

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 11:46
 
VI miejsce w powiecie chłopców rocznika 2003 - 2005 w sztafetowych biegach przełajowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
niedziela, 21 października 2018 16:12

10.10.2018

W środę na kompleksie ORS Żabka odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nie mogło zabraknąć tam naszej reprezentacji. Choć chłopcy rywalizują z uczniami starszymi od siebie o rok to jednak pełni zapału stanęli na linii startu.

Szkolna drużyna liczy 6 osób biegnących na trasie o długości 1000 m. Tereny ORS Żabka są wykorzystane na maksa i dzięki temu nasi reprezentanci rywalizują na trasie pofałdowanej z dużą ilością podbiegów oraz zakrętów.

Na 9 startujących drużyn nasi chłopcy zajęli zadowalające VI miejsce.


Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych zawodach w ramach rywalizacji międzyszkolnej. W piątek 26.10.2018 gramy piłkę nożną !!!

Reprezentacja: Marcel Marcinek, Kacper Michałowski, Antoni Surowy, Jakub Pijar, Krzysztof Łakomski, Dominik Kwiatkowski.

Opiekun reprezentacji: Piotr Wajda

Poprawiony: niedziela, 21 października 2018 16:25
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 45