uks trójka mikołów
Podsumowanie sportowego roku szkolnego. PDF Drukuj Email
czwartek, 07 listopada 2019 16:17

Pod koniec października delegacja z naszej szkoły w składzie:p. Vice - Dyrektor Katarzyna Kluj oraz nauczyciele WF - Marta Syryjczyk i Cezary Karbowski uczestniczyli w uroczystej inauguracji Sportowego Roku Szkolnego. Tradycyjnie przy tej okazji wręczane były puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla najlepszych 10 szkół w województwie śląskim w ubiegłym roku szkolnym. Z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty z dużą satysfakcją odebraliśmy nagrodę za zajęcie III miejsca w sportowym współzawodnictwie szkół podstawowych (Igrzyska Dzieci - rocznik 2006 i młodsi).

Reprezentanci naszej Trójki czterokrotnie zdobywali srebrne medale: w biegach na orientację dziewcząt i chłopców, unihokeju dziewcząt, czwórboju lekkoatletycznym chłopców. Wystąpiliśmy w finałach wojewódzkich w czwórboju la dziewcząt, trójboju la dziewcząt i chłopców, sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i piłce nożnej chłopców. Serdecznie gratulujemy tych osiągnięć i życzymy równie dobrego wyniku w tym roku szkolnym.

Nowy sportowy rok zaczęliśmy bardzo udanie: dziewczęta zajęły III miejsce w województwie w sztafetowych biegach przełajowych (Igrzyska Dzieci) a 6 listopada awansowaliśmy do finałów wojewódzkich w szachach drużynowych (Igrzyska Młodzieży) - relacja z finału po 26 listopada.

Poprawiony: czwartek, 07 listopada 2019 16:37
 
Sztafetowe biegi przełajowe PDF Drukuj Email
środa, 16 października 2019 14:44

Wspaniałe występy sztafety naszych dziewcząt - rocznik 2007 i młodsze. Październikowe zawody międzyszkolne zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Na terenie basenu Żabka w Łaziskach nasza sztafeta w składzie: Gabrysia Kaczmarek, Kaja Borowska, Laura Pokrzyk, Michalina Sikora, Lena Rózycka i Daniela Jurka wywalczyła I miejsce w zawodach powiatowych, wygrywając z przewagą kilkuset metrów bieg 6 x 800 m. 9 października w tym samym miejscu dziewczęta powtórzyły sukces, zajmując I miejsce w zawodach rejonowych z udziałem najlepszych szkół z powiatu mikołowskiego, bieruńsko - ledzińskiego i miasta Tychy. Ukoronowaniem sezonu biegowego był występ w Finale Igrzysk Dzieci województwa śląskiego. Zawody te odbyły się 16 października w Rudzie Śląskiej. Wystartowało 16 sztafet - mistrzów rejonów. W tym doborowym towarzystwie nasze dziewczęta zajęły III miejsce - najwyższe w historii występów dziewcząt reprezentujących SP 3 Mikołów. Gratulacje dla brązowych medalistek!!!

Zdjęcie z zawodów rejonowych. Nasze "złotka" - stoją od lewej: Michasia, Laura, Gabrysia, Lena, poniżej Kaja i Daniela. Sztafetę zestawił p. Cezary Karbowski

Dziewczęta z roczników 2006 - 2007 również wspaniale reprezentowały naszą szkołę. Sztafeta w składzie: Ania Hanke, Natalia Hat, Roksana Semeniuk, Łucja Myszor, Karolina Daszyńska i Madzia Słomska zdecydowanie wygrała zawody powiatowe i rejonowe. W finale wojewódzkim zajęły miejsce IX, co jest bardzo dobrym wynikiem - na tym etapie rywalizujemy już ze szkołami mistrzostwa sportowego albo mającymi klasy sportowe. Sztafetę zestawiła p. Katarzyna Syryjczyk - Słomska. Gratulujemy i życzymy poprawienia wyniku na drużynowych biegach przełajowych na wiosnę 2020 r.

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 16:30
 
Mistrzostwa Śląska w średniodystansowym biegu na orientację. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Syryjczyk   
sobota, 05 października 2019 14:35

05. października 2019 pięcioosobowa grupa naszych uczniów wzięła udział w zawodach rangi Mistrzostw Śląska w Biegu na Orientację na dystansie średnim. Deszczowa pogoda i zimno nikogo nie odstraszyły.
Cała reprezentacja spisała się bardzo dobrze, wszyscy prawidłowo i w dobrym czasie odnaleźli punkty rozmieszczone w rybnickim lesie. Zawody odbyły się w Grzybówce, na nowej mapie. Mikołowianie, biorąc pod uwagę, że treningi się póki co w szkole nie odbywają, musieli szybko przypomnieć sobie jak czytać mapę, jak zorientować ją zgodnie z kierunkiem geograficznym, co oznaczają poszczególne piktogramy, a przede wszystkim wybrać wariant najszybszy, najbezpieczniejszy przy panujących warunkach. No i przede wszystkim dobiec do mety, wg trasy wyznaczonej przez organizatora, szybciej niż rywale.
Najlepiej wypadł Igor Grzegorczyk z klasy 8d w kategorii M14 plasując się na 4 miejscu. Wśród dziewcząt Zosia Górny z klasy 7a kończąc na miejscu 6 w kategorii K14. Gratulacje również dla pozostałych: Julia Ziobrowska w kategorii K12, Julia Pieszczek w kategorii K14, Mikołaj Szczot w kategorii M12.
Bogatsi o nowe doświadczenia szykujemy się do kolejnych zawodów, które jeszcze tej jesieni odbędą się w Gliwicach.
Za pomoc w transporcie dziękujemy rodzicom uczniów.


Poprawiony: sobota, 05 października 2019 14:40
 
Rewelacyjny występ piłkarzy w zawodach powiatowych !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
wtorek, 14 maja 2019 15:16

14 maja 2019 r. na boisku Orlik przy ul. Zawilców rozegraliśmy powiatowe zawody z piłki nożnej.

Po miejskich eliminacjach zdawaliśmy sobie sprawę, że chłopcy są mocno zgrani. Mieliśmy nadzieję, że wygramy powiaty, choć w sporcie jest bardzo różnie. 
Pogoda zdecydowanie nie zachęcała do aktywnego spędzania czasu na dworze. Chłopcy mieli trudne warunki gry. Ciężko się gra w połowie maja przy temperaturze 7 st.C oraz padającym deszczu.

O tytuł najlepszej drużyny w powiecie mikołowskim oraz awans do kolejnej fazy rozgrywek rywalizowały szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 4 z Mikołowa (Kamionka), Szkoła Podstawowa nr 5 z Łazisk Górnych, Szkoła Podstawowa nr 8 z Orzesza oraz gospodarze turnieju Szkoła Podstawowa nr 3 z Mikołowa.

Rozgrywki trwały 2*10 minut na każdy mecz. Podczas losowania wyszło, że to nasi zawodnicy rozegrają pierwszy mecz rozpoczynający turniej. Stanęliśmy naprzeciwko naszym sąsiadom - chłopcom z Kamionki. Pierwsza połowa była dość ciężka. Nasza kadra wymieniła dużo podań, wielokrotnie strzelała w światło bramki zaliczając przy tym słupki i poprzeczki. Niestety pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Po wspólnej motywacji zawodnicy przystąpili do drugiej połowy gdzie po celnym strzale na 1:0 rozpoczęła się "prawdziwa" gra :) Ostatecznie zakończyliśmy pierwsze spotkanie 4:0. Kolejne spotkania także przebiegały po naszej myśli i dzięki temu zostaliśmy:


MISTRZAMI POWIATU MIKOŁOWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ !!!!

 

Skład: Szymon Jarek, Ksawery Biegun, Cyprian Biłka, Kuba Draczka, Łukasz Kamiński, Kasprzyszyn Bartek, Filip Kowal, Marcel Loska, Olaf Sandak, Denis Śleziona.

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP 3 Mikołów - SP 5 Łaziska Górne  5:1

SP 3 Mikołów - SP 8 Orzesze 5:0

SP 3 Mikołów - SP 4 Kamionka 4:0

SP 5 Łaziska Górne - SP 8 Orzesze 2:1

SP 5 Łaziska Górne - SP 4 Kamionka 1:4

SP 8 Orzesze - SP 4 Kamionka 4:6

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 z Mikołowa

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 z Mikołowa (Kamionka)

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 z Łazisk Górnych

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 z Orzesza

 

Opiekun reprezentacji: Aleksandra Wajda

Gratulujemy świetnego wyniku i oczywiście będziemy trzymać kciuki za dalszą rywalizację na poziomie "rejonowym". Zawody odbędą się w Tychach.

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2019 15:53
 
Finały wojewódzkie - drużynowe biegi przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Syryjczyk   
piątek, 05 kwietnia 2019 16:52

5 kwietnia 2019 reprezentacja dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 i młodsi rywalizowali w Bytomiu w finałach wojewódzkich w drużynowych biegach przełajowych. Młodzi sportowcy spisali się rewelacyjnie. Na 5 miejscu rywalizację ukończyły dziewczynki, drużynę stanowiły: Słomska Magdalena, Jurka Daniela, Kaczmarek Gabriela, Pijar Maja, Rzeszutek Kornelia i Podbiał Zuzanna. Na miejscu 6 uplasowali się chłopcy w składzie: Jarek Szymon, Kalisz Maciej, Kempka Eryk, Śleziona Denis, Kowalski Robert i Biłka Cyprian. W rywalizacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się Szymon Jarek finiszując po złoty medal z bardzo dużą przewagą nad następnym zawodnikiem. Gratulacje dla naszych zawodników i nauczycieli wychowania fizycznego. Nadmienimy, że Mikołów w kategorii dziewcząt starszych reprezentowała SP10, kończąc rywalizację na 7 miejscu, a największy sukces uzyskali chłopcy starsi z SP1 zwyciężając w swojej kategorii, tym samym awansując na Mistrzostwa Polski. Miło się patrzy na absolwentów, którzy nadal prezentują wysoki poziom sportowy.

 
Rejonowe drużynowe biegi przełajowe ze świetnym wynikiem TRÓJKI !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
środa, 03 kwietnia 2019 13:06

Dnia 03.04.2019 na Kompleksie rekreacyjno - sportowym w Mikołowie odbyły się drużynowe biegi przełajowe na szczeblu rejonowym. Prawo startu miały wszystkie zgłoszone drużyny z naszego rejonu. Do rywalizacji zgłosiło się bardzo dużo szkół. Klasyfikacja przebiegała w dwóch rocznikach: 2006 i młodsi oraz 2005-2003.

Więcej zdjęć po kliknięciu w grafikę poniżej.


Wśród najmłodszych reprezentantów nasza drużyna spisała się na MEDAL. NAWET DWA MEDALE !!!

Dziewczęta zdeklasowały rywalki zajmując pierwsze 5 miejsc. Kolejna zawodniczka była tuż za nim - na 7 miejscu. Widać, że systematyczne treningi w klubie UKS Trójka Mikołów przynoszą efekty. Wśród reprezentantek 5 jest z UKSu natomiast jedna trenuje w MOS Katowice (wcześniej także UKS). Reprezentantkami były:
Magdalena Słomska - I miejsce, Gabriela Kaczmarek - II miejsce, Daniela Jurka - III miejsce, Zuzanna Podbiał - IV miejsce, Maja Pijar - V miejsce, Kornelia Rzeszutek VII miejsce. W biegu startowało 43 zawodniczek.

Klasyfikacja DRUŻYNOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH na szczeblu rejonowym dziewcząt - rocznika 2006 i młodszych wygląda następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Mikołowie, 236 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Mikołowie, 166 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa Gostyń, 141 pkt.

IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych, 129 pkt.

V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Mikołowie, 87 pkt.

VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Orzeszu, 77 pkt.

VII miejsce - Szkoła Podstawowa w Ornontowicach, 67 pkt.

Chłopcy "młodszego rocznika" także nie dali szans rywalom. Tutaj rywalizacja wyglądała troszkę inaczej jednak w pierwszej szóstce chłopców aż 4 to nasi reprezentanci. I tu wielu z nich trenuje lekkoatletykę w mikołowskim klubie.  Chłopcy bo bardzo zaciętej rywalizacji przybiegli zajmując miejsca: Szymon Jarek - I miejsce, Maciej Kalisz - 2 miejsce, Robert Kowalski - V miejsce, Eryk Kępka - VI miejsce, Cyprian Biłka - XI miejsce, Denis Śleziona - XIII miejsce. Warto wspomnieć, że na sukces drużyny składa się właśnie pozycja na której zawodnik ukończył swój start. Wśród tego rocznika chłopców startowało 41 zawodników.Klasyfikacja DRUŻYNOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH na szczeblu rejonowym chłopców - rocznika 2006 i młodszych wygląda następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Mikołowie, 214 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Ornontowicach - 143 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Mikołowie - 117 pkt.

IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10  w Mikołowie - 116 pkt.

V miejsce - Szkoła Podstawowa Gostyń - 111 pkt.

VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych - 94 pkt.

VII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Orzeszu - 66 pkt.

 

 

Nieco inaczej odbywała się rywalizacja starszych roczników - 2003 - 2005. Tutaj dziewczęta o mały włos przegrały ze Szkołą Podstawową nr 10 z Mikołowa. Tym samym zajęły II miejsce które niestety nie daje awansu do zawodów wojewódzkich. Chłopcy natomiast w mocno osłabionym składzie, niekompletnym, jednak z wielką wolą walki.


Dziewczyny kolejno uplasowały się na miejscach: Karolina Daszyńska - IV, Hana Svetlicic - XII, Anna Hanke - XIII, Karolina Konrdrot - XIV, Alicja Dec - XVI, Monika Krzyżowska - XXV. W tej rywalizacji startowały 54 osoby. Niestety zabrakło do prowadzących 18 pkt. 

Klasyfikacja DRUŻYNOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH na szczeblu rejonowym dziewcząt - rocznika 2003 - 2005 wygląda następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Mikołowie, 264 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Mikołowie, 246 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Ornontowicach, 201 pkt.

IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu, 189 pkt.

V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Łaziskach Górnych, 187 pkt.

VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych, 172 pkt.

VII miejsce - Szkoła Podstawowa Gostyń, 102 pkt.

VIII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Orzeszu, 83 pkt.

IX miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Łaziskach Górnych, 41 pkt.

 

Chłopcy startowali w najbardziej "obłożonej" grupie zawodników. Tam aż 10 drużyn i 55 startujących. Nasi chłopcy bardzo dzielnie walczyli zajmując wysokie lokaty. Wśród nich, m.in.: Kacper Michałowski - X miejsce i Marcel Marcinek - XIII miejsce. Poniżej klasyfikacja:

Klasyfikacja DRUŻYNOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH na szczeblu rejonowym chłopców - rocznika 2003 - 2005 wygląda następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Mikołowie, 298 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu, 249 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Łaziskach Górnych, 199 pkt.

IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Łaziskach Górnych, 178 pkt.

V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Mikołowie, 170 pkt.

VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Ornontowicach, 141 pkt.

VII miejsce - Szkoła Podstawowa 3 w Mikołowie, 140 pkt.

VIII miejsce - Szkoła Podstawowa 3 w Orzeszu, 71 pkt.

IX miejsce - Szkoła Podstawowa Gostyń, 58 pkt.

X miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych, 36 pkt.

 

Opiekunowie reprezentacji: 
dziewczyny młodsze: Marta Syryjczyk / dziewczyny starsze: Katarzyna Syryjczyk - Słomska
chłopcy młodsi: Aleksandra Wajda / chłopcy starsi: Piotr Wajda

Organizacja zawodów: Katarzyna Syryjczyk - Słomska, Wojciech Ślusarczyk, Piotr Wajda.

 

Punktacja miejska i powiatowa wkrótce.

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 17:10
 
Piłka ręczna dziewcząt - zawody powiatowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Syryjczyk   
czwartek, 14 marca 2019 18:35

14 marca 2019 dziewczynki rocznik 2006 i młodsze wzięły udział w powiatowych zawodach w piłce ręcznej, kończąc rywalizację na 3 miejscu.

cdn...

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 15:52
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 45