Rewelacyjny występ piłkarzy w zawodach powiatowych !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
wtorek, 14 maja 2019 15:16

14 maja 2019 r. na boisku Orlik przy ul. Zawilców rozegraliśmy powiatowe zawody z piłki nożnej.

Po miejskich eliminacjach zdawaliśmy sobie sprawę, że chłopcy są mocno zgrani. Mieliśmy nadzieję, że wygramy powiaty, choć w sporcie jest bardzo różnie. 
Pogoda zdecydowanie nie zachęcała do aktywnego spędzania czasu na dworze. Chłopcy mieli trudne warunki gry. Ciężko się gra w połowie maja przy temperaturze 7 st.C oraz padającym deszczu.

O tytuł najlepszej drużyny w powiecie mikołowskim oraz awans do kolejnej fazy rozgrywek rywalizowały szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 4 z Mikołowa (Kamionka), Szkoła Podstawowa nr 5 z Łazisk Górnych, Szkoła Podstawowa nr 8 z Orzesza oraz gospodarze turnieju Szkoła Podstawowa nr 3 z Mikołowa.

Rozgrywki trwały 2*10 minut na każdy mecz. Podczas losowania wyszło, że to nasi zawodnicy rozegrają pierwszy mecz rozpoczynający turniej. Stanęliśmy naprzeciwko naszym sąsiadom - chłopcom z Kamionki. Pierwsza połowa była dość ciężka. Nasza kadra wymieniła dużo podań, wielokrotnie strzelała w światło bramki zaliczając przy tym słupki i poprzeczki. Niestety pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Po wspólnej motywacji zawodnicy przystąpili do drugiej połowy gdzie po celnym strzale na 1:0 rozpoczęła się "prawdziwa" gra :) Ostatecznie zakończyliśmy pierwsze spotkanie 4:0. Kolejne spotkania także przebiegały po naszej myśli i dzięki temu zostaliśmy:


MISTRZAMI POWIATU MIKOŁOWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ !!!!

 

Skład: Szymon Jarek, Ksawery Biegun, Cyprian Biłka, Kuba Draczka, Łukasz Kamiński, Kasprzyszyn Bartek, Filip Kowal, Marcel Loska, Olaf Sandak, Denis Śleziona.

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP 3 Mikołów - SP 5 Łaziska Górne  5:1

SP 3 Mikołów - SP 8 Orzesze 5:0

SP 3 Mikołów - SP 4 Kamionka 4:0

SP 5 Łaziska Górne - SP 8 Orzesze 2:1

SP 5 Łaziska Górne - SP 4 Kamionka 1:4

SP 8 Orzesze - SP 4 Kamionka 4:6

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 z Mikołowa

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 z Mikołowa (Kamionka)

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 z Łazisk Górnych

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 z Orzesza

 

Opiekun reprezentacji: Aleksandra Wajda

Gratulujemy świetnego wyniku i oczywiście będziemy trzymać kciuki za dalszą rywalizację na poziomie "rejonowym". Zawody odbędą się w Tychach.

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2019 15:53